piątek, 8 lutego 2013

Ale o co biega w gotowaniu?

W moim gotowaniu biega o to, żeby było smacznie i zdrowo, żeby po posiłku czuć się dobrze, lekko i mieć energię. Brzmi dobrze i wydaje się proste, ale osiągnięcie tego wcale nie było łatwe. Wiele czytałam na temat odżywiania, stosowałam różne diety, ale ciągle coś było nie tak. Posiłki albo nie przynosiły spodziewanych efektów, albo nie były smaczne, albo przygotowanie ich było skomplikowane i czasochłonne (obliczanie, odmierzanie, odważanie, itp.).

Pewnego dnia usłyszałam o diecie strukturalnej dr Bardadyna, który jest ekspertem w dziedzinie odżywiania, medycyny anty-aging, fizjologii treningu sportowego oraz profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych. Opracowana przez niego dieta odmładza, regeneruje i wzmacnia strukturę tkanek organizmu - głównie tkanki łącznej. Stosowanie diety strukturalnej polega na komponowaniu posiłków z listy produktów widocznych na zdjęciu poniżej.

źródło: www.dietastrukturalna.pl
Aby czerpać korzyści z diety strukturalnej wystarczy przyrządzać posiłki w taki sposób, aby produkty z listy stanowiły minimum 2/3 każdego dania. Od jakiegoś czasu tak właśnie robię i jestem zadowolona z efektów. Co prawda jeszcze nie odmłodniałam, ale czuję, że to tylko kwestia czasu ;)
Już wkrótce na blogu zaczną pojawiać się STRUKTURALNE PRZEPISY. Serdecznie zapraszam do śledzenia :)

2 komentarze:

  1. Ja własnie wcinam sobie śniadanko ze sparzonych płatków owsianych, garści suszonej żurawiny, jabłka, oddobiny soku z cytryny oraz jogurtu i z duma stwierdzam, że wszystkie składniki są tej liście ;) Bardzo podoba mi się takie podejście do tematu odżywiania. Chyba muszę poczytać o tej diecie, bo wyglądana nieskomplikowaną.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Śniadanko pierwsza klasa! Poczytaj koniecznie o tej diecie, faktycznie nie jest skomplikowana, a składniki z listy to produkty powszechnie uznawane za zdrowe :)

      Usuń

Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony komentarz :)